Yurtseverce Konuşmalar – 3 – Türk Feminizm Hareketi ile Söyleşi

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Yurtseverce Konuşmalar’ın bu bölümünde Türk Feminizm Hareketi’nden Hilal Gül ile Türk ulusu ile feminizmi buluşturan siyasi denemeleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Milliyetçi-Devletçi kimi vurgularına karşı rezervlerimizi korumakla birlikte Türk Feminizm Hareketi’nin ortaya çıkışının kendi başına önemli ve tartışılmaya değer bir olay olduğunu düşünüyoruz.

Türk Feminizm Hareketi’ni takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarına https://linktr.ee/turkfeminizmhareketi adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtseverce Konuşmalar’da, Müteşekkir Türk Yurtseverliği’ne farklı boyutlardan açılımlar getirebilecek konukları ağırlıyor, farklı siyasallıkların Yurtseverce’nin siyasal düzlemiyle irtibatını tartışmaya açıyoruz.

Kanalımıza destek olmak için abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın. Katkı ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

AKP Seçimle Devrilebilir mi?

Gerçek bir seçimi mümkün kılabilecek tek kuvvet halk kitlelerinin örgütlü kuvveti olabilir. Tam teşekküllü bir toplumsal mücadele seçimi riske etmez, bunu iddia etmek AKP söylemini ve aklını içselleştirmektir. AKP şu an ne yapmak istiyor ve…

Aşırı Sağın Yükselişinden Çıkarılacak Dersler

Aşırı sağcılar en kolay tabirle “doğru yerlere basıyorlardı”. Ulusal bütünün ve kamusallığın parçalanışına hayatımıza yerleşen problemler olarak işaret ediliyordu. Burası doğruydu ve kitlesel desteği de çoğunlukla bunlara işaret etmekten aldılar. Ancak aşırı sağcılar, buradan sonra…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir