Yurtseverce Konuşmalar – 3 – Türk Feminizm Hareketi ile Söyleşi

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Yurtseverce Konuşmalar’ın bu bölümünde Türk Feminizm Hareketi’nden Hilal Gül ile Türk ulusu ile feminizmi buluşturan siyasi denemeleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Milliyetçi-Devletçi kimi vurgularına karşı rezervlerimizi korumakla birlikte Türk Feminizm Hareketi’nin ortaya çıkışının kendi başına önemli ve tartışılmaya değer bir olay olduğunu düşünüyoruz.

Türk Feminizm Hareketi’ni takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarına https://linktr.ee/turkfeminizmhareketi adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtseverce Konuşmalar’da, Müteşekkir Türk Yurtseverliği’ne farklı boyutlardan açılımlar getirebilecek konukları ağırlıyor, farklı siyasallıkların Yurtseverce’nin siyasal düzlemiyle irtibatını tartışmaya açıyoruz.

Kanalımıza destek olmak için abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın. Katkı ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

“Yurtseverce Sözümüz” Üzerine

 Yurtseverce, ulusal demokratik siyaseti, anti-oligarşik ve anti-kapitalist bir çizgide, müteşekkir bir varoluş bilinciyle birleştiren düşünsel ve politik bir eğilimi güçlendirmek üzere bir yıl önce yola çıktı. www.yurtseverce.com internet sitemiz ve youtube kanalımız aracılığıyla bu…

Türk Milliyetçiliğinin Apolitik ve Asosyolojik Bir Eleştirisi Olarak Türklük Sözleşmesi

İlker Cörüt’ün bu yazısı, ilk defa Mayıs 2018’de Emek ve Adalet Platformu’nun internet sitesinde yayınlanmıştır. “Anti-otoriter düşünce ve yaklaşım bugün bağlamsızlıkla maluldür” (Ağırnaslı 2013: 135). Barış akademisyeni Barış Ünlü’nün son üç dört yıl içinde çeşitli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.