Yurtseverce Konuşmalar – 3 – Türk Feminizm Hareketi ile Söyleşi

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Yurtseverce Konuşmalar’ın bu bölümünde Türk Feminizm Hareketi’nden Hilal Gül ile Türk ulusu ile feminizmi buluşturan siyasi denemeleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Milliyetçi-Devletçi kimi vurgularına karşı rezervlerimizi korumakla birlikte Türk Feminizm Hareketi’nin ortaya çıkışının kendi başına önemli ve tartışılmaya değer bir olay olduğunu düşünüyoruz.

Türk Feminizm Hareketi’ni takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarına https://linktr.ee/turkfeminizmhareketi adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurtseverce Konuşmalar’da, Müteşekkir Türk Yurtseverliği’ne farklı boyutlardan açılımlar getirebilecek konukları ağırlıyor, farklı siyasallıkların Yurtseverce’nin siyasal düzlemiyle irtibatını tartışmaya açıyoruz.

Kanalımıza destek olmak için abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın. Katkı ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Dünden Bugüne Bağımlılık ve Dünya-Sistemi Teorileri – Hala Geçerli mi? (II)

Geçmişte bağımlılık kuramı ve dünya-sistemi teorileri fazla yapısalcı olduğu için çokça eleştirilmiştir. Eleştiriler tamamen yersiz değildir, zira bu teoriler işçi sınıfının mücadelesini zaman zaman ihmal etmiştir. Fakat küreselleşmenin yeniden ivmelendiği 21.yüzyılda bu teorilerin sunduğu perspektifi…

Yıkıntılar Üzerinde Durmuş Ufka Bakarken

Son on yılımız, büyük toplumsal depremler, ağır ideolojik heyelanlar ve yönetsel yangınlarla geçti. Neticede yangınlar daha fazla yakacak bir şey kalmayana kadar sürdü, heyelanlarla insanlar, evler, mahalleler başka başka yerlere taşındı ve depremlerde bir toplum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir