#hicbiryeregitmiyoruz : Türk Cerrahi Derneği Basın Açıklaması

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Uzun nöbetlerde, mecburi hizmetlerde, her an şiddetle yüzyüze ve üstelik de emeklerinin karşılığı verilmediği halde fedakarca çalışan doktorlarımıza vatan sanki kendi tekellerindeymiş gibi kapıyı gösteren, “Ya Sev, Ya Terk et” diyen zihniyetin karşısında, “bu vatan bizim, hiçbir yere gitmiyoruz” diyen doktorlarımızın yanındayız. Bu ülkenin emekçi halkının emeğiyle ve vergileriyle yetiştirilmiş doktorlarımıza kapıyı göstermek, bu ülkenin kaynaklarını ve birikimlerini gelişmiş kapitalist ülkelere bir hiç karşılığında servis etmektir. Doktorların emeklerinin tam karşılığını aldığı, insanca koşullarda mesleklerini icra edebildikleri bir Türkiye bizlerin de talebidir diyoruz ve Türk Cerrahi Derneği’nin açıklamasını paylaşıyoruz.

Pandemi öncesi, pandemi ve pandemi sonrası…

Biz hep buradaydık.

Ülkemizin her bir köşesinde bıkmadan usanmadan çalıştık.

Yorulduk, hastalandık, meslektaşlarımızdan yitirdiklerimiz oldu, ama asla vazgeçmedik.

Acımızı, üzüntümüzü içimize gömüp sağlık hizmeti sunmaya devam ettik.

Bu ülke bizim. Bu vatan bizim.

Kapıda bekleyen de,  ameliyat masasında yatan da, ameliyat eden de, klinikte, poliklinikte sağlık hizmeti sunan da hepimiz biriz.

Tek isteğimiz insanımıza daha güvenli bir ortamda daha kaliteli bir hizmet sunmak ve hakkettiğimiz değeri görürken elbetteki emeğimizin karşılığını da almak.

Türk Cerrahi Derneği olarak binlerce üyemizle birlikte gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz ve takipçisi olacağız.

Kırıldık ama, küsmeyiz. Bu ülkenin evlatları, gerçek sahipleriyiz.

Bu vatan hepimizin. Ona derinden bağlıyız.

Hep buradaydık. Buradayız. Hiç bir yere gitmiyoruz!

Kamuoyuna en derin saygılarımızla,

Türk Cerrahi Derneği
Yönetim Kurulu


https://www.turkcer.org.tr/turk-cerrahi-dernegi-basin-aciklamasi-10-mart-2022

Türk Milliyetçiliğinin Apolitik ve Asosyolojik Bir Eleştirisi Olarak Türklük Sözleşmesi

İlker Cörüt’ün bu yazısı, ilk defa Mayıs 2018’de Emek ve Adalet Platformu’nun internet sitesinde yayınlanmıştır. “Anti-otoriter düşünce ve yaklaşım bugün bağlamsızlıkla maluldür” (Ağırnaslı 2013: 135). Barış akademisyeni Barış Ünlü’nün son üç dört yıl içinde çeşitli…

Yurtseverce İzlenimler – Yemeksepeti Kuryelerinin Direnişinden Kesitler

Yemeksepeti kuryelerinin maaşlarının iyileştirilmesi ve sendika talepleriyle başlattıkları iş bırakma eylemi ve direniş, geçtiğimiz günlerde birinci ayını doldurdu. Yurtseverce’den arkadaşlarımız İbrahim Kuran ve Suat Yalçın firmanın genel merkezi önünde eylemlerini sürdüren kuryelerle görüştü, protestolardan kesitler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.