Yurtseverce Konuşmalar – 5 – AKP’nin Politik Ekonomisi ve Güncel Kriz 2, Mehmet Baki Deniz

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Yurtseverce Konuşmalar’da AKP’nin Politik Ekonomisi ve Güncel Kriz Dinamiklerine odaklanmaya devam ediyoruz. Dr. Mehmet Baki Deniz ile son aylarda kurda meydana gelen yükselişle görünürlüğü artan ekonomik krizi, yoksullaştırma siyasetini ve servet transferini AKP’nin genel politik ekonomisi bağlamında ele alıyoruz.

Yurtseverce Youtube Kanalı’nda hazırladığımız Yurtseverce Konuşmalar’da, Müteşekkir Türk Yurtseverliği’ne farklı boyutlardan açılımlar getirebilecek konukları ağırlıyor, farklı siyasallıkların Yurtseverce’nin siyasal düzlemiyle irtibatını tartışmaya açıyoruz.

Kanalımıza destek olmak için abone olmayı, videoyu beğenmeyi ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın. Katkı ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Devletin Enkazı Altında Kalan Millet

Bu deprem esnasında görüldü ki, devlet bütün kurum ve kuruluşlarıyla enkaz altında kaldı. Yıkılan kamu binaları, müdahale etmek için emir bekleyen kolluk kuvvetleri, AFAD, askerler, sağlık ve afetle mücadele birimleri bunun en somut göstergesidir. Üstüne…

Ulus Analitiğine Kısa Giriş: Ulus, Sermaye-Devletin bir Uzantısı Mıdır?

Ulus Analitiğine Kısa Giriş: Ulus, Sermaye-Devletin bir Uzantısı Mıdır? Ulusu milliyetçilikten bağımsız ve hatta ona karşı düşünmek mümkün müdür? Ulus, sermaye-devletin mantıksal bir uzantısı mıdır ya da onun bir gereği midir? Bu soruları yanıtlamaya girişmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir