Dosya: Mülteci Meselesi

Tahmini Okunma Süresi: < 1 dakika

Yurtseverce, Türkiye’nin son aylardaki en yakıcı konusu olan mülteci&sığınmacı meselesine dair ekonomik, politik değerlendirmelerin yanı sıra mülakatlarla zenginleştirilmiş kapsamlı bir dosya hazırladı. Mülteci Meselesi Dosyasında, mülteci sorununun makro ekonomik kökenleri, Türkiye’de yükselen ırkçı siyasetin etkileri ve tüm sürecin ulusal sembolik düzen üzerindeki yansımaları ele alınıyor. Yine dosya kapsamında Türkiye’de sığınmacı olarak yaşayan bir Afgan gençle yapılan mülakat yer alıyor. Titiz bir çalışmanın ürünü olan Mülteci Meselesi Dosyası’nı dikkatlerinize sunuyoruz.

Sığınmacılar ve Göçmenler Meselesinde Sözümüz

“Dünyanın Artık Nüfusu Mülteciler” Üzerinden “Yeni Bağımlılık” İlişkisi: Bir Reddiye Denemesi

Mülteci Meselesi, Zafer Partisi ve “Bizim Büyük Çaresizliğimiz”

Bir Afgan Göçmen’in Gözünden Türkiye ve Mülteci Meselesi

Prekaryalaşan Türkiye’de Siyaset Yapmanın İmkanları Üzerine

Ülkenin büyük bir umuda, bir türküye, bir yürüyüşe ihtiyacı vardır. Bu yürüyüşün yolu ulus olarak sıkıştırıldığımız bu kölelik halinden ve düzeninden kurtulmaktan geçiyor. Bu aynı zamanda bütün bir ulusun sınıfsal olarak da ayağa kalkması demektir….

Prekaryalaşan Türkiye -2-

Prekaryalaşan Türkiye yazımızda, Türkiye’nin 12 Eylül 1980 darbesinden bugüne kadar Neoliberal ekonomiye geçiş sürecini tartışmış ve bu süreç içinde emek dünyasının nasıl güvencesiz bir hale getirildiğini anlatmıştım. Bir daha ki yazımızda bunun sektörel bazda Türkiye’deki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir